Piemineklis Teodoram Hermanovskim Jaunjelgavā

Jaunjelgavas novada dome nolēma veikt laukuma – skvēra pārbūvi Jelgavas ielā 63A, Jaunjelgavas pilsētā, atbilstoši SIA “ARTCŌRE” Teodora Hermanovska pieminekļa labiekārtojuma projektam, piešķirot finansējumu pārbūves darbiem līdz 19045,- (deviņpadsmit tūkstoši četrdesmit pieci euro) eiro apmērā no Jaunjelgavas novada pašvaldības budžeta līdzekļiem.

foto: kultūras veicināšanas biedrība

Jaunjelgavas novada dome 2017. gada nogalē uzāka darbu pieminekļa izveidošanā Jaunjelgavā par godu pirmajam Latvijas valsts satiksmes un darba lietu ministram Teodoram Hermanovskim. Metu konkursā uzvarēja mākslinieka Kristapa Gulbja makets.

Pēc maketa izgatavošanas sadarbībā ar Jaunjelgavas Kultūras veicināšanas biedrību un Aiz­kraukles Mākslas skolas Jaunjelgavas klases pedagogiem un skolēniem kopā ar meta autoru un pašvaldības pārstāvjiem tika izvērtēta piemērotākā vieta piemineklim — skvērs Jelgavas un Pārceltuves ielu krustojumā.

“Pieminekļa izveide ir sākusies. To veidošu lāzergriešanas tehnikā. Pieminekļa aizmugurē būs teksts par Teodoru Hermanovski. Piemineklis būs no nerūsējošā tērauda, pirksta nospieduma otrais slānis būs no kapara vai misiņa, lai būtu metālu kontrasts. Nerūsējošā tērauda loksnes vien sver tonnu, piemineklis nebūs smagāks par vieglo automašīnu. Man pašam šis projekts ir interesants, gribu redzēt, kā piemineklis izskatīsies dzīvē,”

stāsta māk­slinieks Kristaps Gulbis.
Teodors Hermanovskis.JPG

Teodors Hermanovskis (1883. gada 14. februāris — 1964. gada 3. maijs) bija latviešu inženieris un valstsvīrs. Latvijas Pagaidu valdības pirmais satiksmes un darbu ministrs. Viens no funkcionālisma aizsācējiem Latvijā. Hermanovska dzimtā vieta ir Jaunjelgava – tur viņš ir arī mācījies.

Atsauce: Staburags.lv , Wikipedia

97 skatījumi
Dalīties ar rakstu