Zigfrīda Ozoliņa un Guntis Libeks — Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri

Saskaņā ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula lēmumu 115 sabiedrības pārstāvjiem piešķirti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi. Triju Zvaigžņu ordenis piešķirts 52 personībām, Viestura ordenis — deviņām un Atzinības krusts — 54 personībām. Par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieriem iecelti Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks un Zemessardzes veidotāja Zigfrīda Ozoliņa.

Augstākie Latvijas valsts apbalvojumi piešķirti cilvēkiem, kuri izcili kalpojuši Latvijas valstij un tautai, kuru pašaizliedzīgais profesionālais un sabiedriskais darbs un pilsoniskais veikums ir sekmējis Latvijas izaugsmes ceļu.

Par īpašiem nopelniem Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā, ar savu darbu Latvijas Tautas frontē stiprinot valstiskumu un sargājot Latvijas neatkarību 1991. gada janvāra barikādēs un augusta puča laikā, par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieriem iecelts bijušais Latvijas Tautas frontes Aizkraukles (toreiz Stučkas) nodaļas vadītājs, pašvaldības darbinieks, Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks un bijusī Latvijas Tautas frontes Tramvaju un trolejbusu pārvaldes nodaļas dibinātāja un vadītāja, Latvijas Republikas Zemessardzes veidotāja Zigfrīda Ozoliņa.

“Pirms 30 gadiem janvārī tauta devās uz barikādēm, lai aizstāvētu savas valsts atgūto neatkarību. Tā bija drosme stāties pretī milzīgam pārspēkam un apņēmība nosargāt savu brīvību. Augstākie valsts apbalvojumi ir pateicība Latvijas Tautas frontes cilvēkiem, kuri organizēja un koordinēja tautas nevardarbīgo pretestību,” uzsver Valsts prezidenta padomniece kultūrpolitikas jautājumos Sarmīte Ēlerte.
Par valsts apbalvojumu pasniegšanu Ordeņu kapituls lems pēc valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām un noteikto ierobežojumu atcelšanas.

Avots: www.staburags.lv

92 skatījumi
Dalīties ar rakstu